Otomatik Cam Kapı

  • otomatik cam kapı tanıtım/
  • menteşeli cam kapı tanıtım/

Otomatik Cam Kapı Sistemleri

Otomatik cam kapı sistemlerimiz ana bina giriş kapıları, yönetici katları, giriş çıkışların yoğun olduğu noktalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Radar ve sensör sistemlerine bağlı çalışan motor mekanizması hareket ivmesini sağlamaktadır.

Bilinen tüm cam kapı modelleri için (menteşeli, sürgülü (sürme), pompalı, askılı vb.) otomatik aç-kapa özelliği eklenebilmektedir. Ancak en ideal uygulama alanları sürme sistemlerdir.

Özellikle hastaneler, okullar, çalışan sayısı yüksek olan iş yerleri, perakende mağazacılıklarda çokça karşımıza çıkmaktadır.


İç dış radar (algılama gözü) sayesinde belirlenen mesafede hareket tespit edildiğinde kapı yine belirlenen hızda açılım sağlamaktadır. Sadece iç ve sadece dış radar sistemi de uygulanabilmektedir.

Otomatik cam kapı modelleri çocuk güvenlik emniyet radarları, sıkışmayı engelleyici koruma, elektrik kesintilerine karşı hafıza, farklı çalışma modüler kodlanabilir işlemciler gibi birçok detay ile size en uygun çözümü rahatlıkla sunar.

Cam kalınlıkları, desenleri, modelleri diğer cam kapı uygulamaları ile aynı şekildedir. Kumlama, film, reflekte, ayna özellikleri cama uygulanabilir.

Kilit mekanizmaları kendi sisteminde buton veya kumanda kontrolü ile mevcuttur. Ayrıca elektrokilit (kart okuyucu, yüz tanıma, parmak izi, şifreli geçiş) sistemleri de otomatik cam kapı modelleri arasında yer alır.

Otomatik cam kapı fiyatları çift veya tek kanat oluşuna, mekanizmanın sürme, menteşe gibi detaylarına, camın özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak standart cam kapı uygulama fiyatlarının üzerinde otomatik motor sistemi ve buna bağlı mekanizmaların fiyatları eklenmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus elektronik sistemin markası, kalitesli ve sertifikaları olmasıdır. Ayrıca montaj sonrası destek ilk sormanız ve araştırmanız gereken noktadır.