Menteşeli Cam Kapı

  • sürgülü cam kapı tanıtım/
  • menteşeli cam kapı tanıtım/

Menteşeli Cam Kapı Sistemleri

Menteşeli cam kapılar, kapı yönüne bağlı olarak sağ veya solda menteşe sistemi ile hareket sağlamaktadır. Standart kapılarda 2 menteşe ile çözüm sunulurken, kapının ölçüleri ve ağırlık taşıma kapasitesine göre menteşe türevleri belirlenir.

Camlar 6mm, 8mm, 10mm, 12mm gibi kalınlıklara sahip olabilmektedir.

Camlara temper işlemi uygulanarak kırılmaya karşı üstün mukavemet kazandırılmaktadır. Ayrıca dört tarafına cnc makinelerde rodaj yapılarak güvenlik ön plana çıkarılmaktadır. Dışarıdan gelecek yüksek darbelere karşı deformasyona uğramaz.

Menteşeli cam kapı sistemleri tek kanat, çift kanat, sabit kanat ve hareketli kanat olmak üzere farklı özelliklerde yapılabilmektedir.


Menteşeli cam kapı modelleri düşünüldüğünde reflekte camlar (renkli: mavi, yeşil, bronz, füme), ayna şeklinde, üzerine istenilen manzara veya resim film giydirme, logo giydirme, kumlama desenler gibi çeşitlendirilebilir.

Kilit sistemleri olarak gömme, anahtarlı kilitler, elektromekanik kilitler (parmak izi okuyucuları, kartlı geçişler, göz ve yüz tanıma sistemleri, şifreli geçişler, buton veya kumanda kontrollü kilitler) uygulanabilmektedir.

Menteşeli cam kapı fiyatları camın kalınlığı, ölçüleri, kilit sistemi, üzerindeki modellemelere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Atlas Yapı üretici firma olmasının avantajıyla, aradaki aracı bayilerin kar marjlarını indirerek tüketiciye sunması nedeniyle piyasadan daha uygun fiyatları müşterilerine sunmaktadır.

Paraduş Menteşeli Cam Kapı Sistemleri


Paraduş menteşeli sistemlerin normal yukarıda özelliklerini belirttiğimiz menteşeli cam kapılardan farkı otomatik yaylı kapanma özelliğinin bulunmasıdır. Paraduş menteşeli cam Kapıyı açıp bıraktığınızda otomatik olarak belirlenen ivme ile kendiliğinden kapanmaktadır.